Porady

Dieta 1900 kalorii BEZ LAKTOZY przykładowy jadłospis

Miło mi poinformować, że przygotowałem dla Was kolejny profesjonalny i w pełni darmowy jadłospis. Tym razem w wersji około 1900 kalorii i bez laktozy.  Zaznaczam, że jest to przykładowy jadłospis i nikogo nie namawiam do jego stosowania. Dieta powinna być układana indywidualnie. Jednak nic nie szkodzi na przeszkodzenie aby ten jadłospis posłużył Wam jako inspiracja i przykład jak można jeść i komponować posiłki.

Dieta 1900 kalorii BEZ LAKTOZY przykładowy jadłospis
Dieta 1900 kalorii BEZ LAKTOZY przykładowy jadłospis

Ogólne założenia

Nie chciałem iść na „łatwiznę” i nie umieszczałem w jadłospisie produktów,  typu serek wiejski bez laktozy, twaróg bez laktozy, mleko bez laktozy itp. Zawarte w jadłospisie składniki nie mają w swoim składzie laktozy i nie mają bez-laktozowych odpowiedników.

Jadłospis będzie udostępniony w dwóch częściach. Na ten moment ułożyłem jadłospis na 3 dni tygodnia, a wkrótce ukaże się jego aktualizacja na kolejne dni tygodnia.

Średniotygodniowa podaż kalorii i makroskładniki diety
Kalorie 1918
Białko 111
Tłuszcz 71
Węglowodany 187
Błonnik 45

Ilość i pory posiłków

Jadłospis rozpisałem na 4 posiłki w ciągu dnia. Uważam, że jest to wystarczająca i optymalna ilość posiłków przy tej kaloryczności.  Jeżeli chodzi o godziny, w których spożywać posiłki, to podałem przykładowe, jednak każdy powinien je dopasować indywidualnie pod swój plan dnia.  Oczywiście teoria niejedzenia po 18:00 została już dawno obalona ? Dodam, że można kierować się zdroworozsądkową zasadą: wstaję o godzinie X i jem śniadanie maksymalnie do godziny po przebudzeniu np. wstaję o 9 i jem śniadanie o 9:45. Idę spać o godzinie Y i jem śniadanie minimum od 3 do 1 godziny przed spaniem w zależności od naszego planu dnia np. zazwyczaj kładę się o 23 więc kolację jem o 20:30. Oczywiście, istnieją systemy żywieniowe, w których śniadań się w ogóle nie je jak również istnieje przekonanie, że kolację można jeść nawet 5 minut prze snem. Nie chcę się wypowiadać na temat takich metod, przerabiałem je na sobie i są skuteczne (ale czy skuteczniejsze od ‘zwykłej’ diety wg wytycznych WHO?), ale nie będę ich ślepo polecać początkującym, a śmiem wątpić, że zaawansowany skorzysta z gotowego jadłospisu. Wyjątkową sytuacją, w której kolację zjesz zaraz przed snem jest trening, który kończysz późnym wieczorem.

Reklama

Zamiana posiłków

Możecie zamieniać posiłki w diecie i jeść np. śniadanie z poniedziałku, II posiłek ze środy i kolację z piątku. Dieta jest przygotowana w ten sposób, że w skali tygodnia kalorie wyrównają się. Jedynie sobota jest dniem większych kalorii, więc ten dzień zostawiłbym taki jaki jest.

Podsumowanie

Jestem pewien, że jadłospis przypadnie Wam do gustu i liczę na Wasze komentarze i opinie! Dieta czeka na Was tutaj:

-> Tutaj dostępne darmowe jadłospisy <-

Reklama

Pamiętaj, że kod rabatowy MOCNEKALORIE upoważnia Cię do tańszych zakupów w Internecie.  
Kod rabatowy możesz wykorzystać na stronach: 
BODYPAK.pl szeroki wybór suplementów w świetnych cenach. 10 zł rabatu na zakupy powyżej 100 zł. Kod rabatowy łączy się z promocjami i innymi kodami dostępnymi na stronie!
mothersprotect.pl  to świetnej jakości naturalne adaptogeny. 10% rabatu na wszystko! 

Sprawdź to:

Pełnowartościowa owsianka w 2 minuty

mocnekalorie.com

Prozdrowotny sok owocowy dla dobrej formy

mocnekalorie.com

Dieta 1750 kalorii – 4 posiłkowy jadłospis na 7 dni

mocnekalorie.com
guest

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kas29

Bardzo fajny jadłospis. Będę się inspirować. Czy możemy liczyć na jadłospis na cały tydzień?